Pelet kazanı tehlikeli midir?

Pelet kazanı yangın güvenliği ve burgu boşluğu ve bunkerinde yangın koruma sistemi tasarımında bulunulmasına dikkat edilmelidir. Böyle bir sistemin en basit versiyonu, parafin eki ile su kilitli bir tanktır. Vida boşluğundaki sıcaklık yükseldiğinde, parafin erir, suyun geçişini serbest bırakır ve tutuşturulmuş topaklara dökülür. Yöntem basit ama etkilidir. Elektronik güvenlik sistemleri ve uyarıları da kullanılıyor.

Gaz yerine, katı yakıtlar için kazanların daha yüksek bir atalete sahip olduğunu unutmayın. Bu, kazanın durmasından sonra bile, bir süre ısınmaya devam ettiği anlamına gelir. Bu nedenle, böyle bir kazanın, aşırı ısınmaya ve hatta daha da iyisi, zorlamalı bir soğutma sistemine karşı korumaya sahip olması zorunludur.

Related news

Pelet kazanı tehlikeli midir? Pelet kazanı tehlikeli midir? Pelet kazanı tehlikeli midir? Pelet kazanı tehlikeli midir? Pelet kazanı tehlikeli midir? Pelet kazanı tehlikeli midir? Pelet kazanı tehlikeli midir? Pelet kazanı tehlikeli midir? Pelet kazanı tehlikeli midir? Pelet kazanı tehlikeli midir?