Noel hızlı 2019 yılında başladığında

Ortodoks takviminde, Noel en onurlu yeri alır. Bu 2019 tatili, inanan her Hıristiyan'ı bekler ve önceden hazırlar. Bu durumda, müstahzar sadece evi temizlemekle kalmaz, aynı zamanda yemek yemeyi de değil, aynı zamanda oruç tutmayı da içerir.

Oruç, sadece arka plana bir dizi dünyevi hazlar atmakla kalmaz, aynı zamanda günahkâr düşüncelerden vazgeçmeye ve kendinizle etrafınızdaki dünyaya uyum sağlamaya çalışır.

Noel, ya da Filippov direği olarak adlandırılan, zengin bir tarih ve çoğu bugünkü varlığını sürdüren birçok geleneğe sahiptir. Başlangıç ​​ve bitiş tarihleri ​​her zaman aynıdır: Noel “sabit” bir kutlama olduğundan, oruç dönemi aynı zamanda yıldan yıla aynı kalır. Dolayısıyla, geleneksel olarak, 28 Kasım'da başlayacak ve 7 Ocak'ta olağan rejime geri dönmek mümkün olacak.

Gönderinin tarihi hakkında biraz bilgi

Noel orucuzu çok Kutsal Kitap'ta doğmuştur: Bu yoksunluk döneminin ilk sözü MS 4. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Bu yazının sadece ortaya çıktığı zaman, onun gözetimi ile ilgili açık bir kural olmadığı dikkati çekmektedir. Örneğin, bazı insanlar sadece bir hafta boyunca yemek yemeyi reddettiler ve on gün veya daha fazla bir süre için kendilerini daha dindar saymayı düşünenler.

Noel sonrası 2019 güç takvim

Bu durum hiç kimseyi rahatsız etmedi ve uzun zamandan beri kilise bu konuda herhangi bir kural koymadı. Sadece 1166'da durum değişti ve kilise takvimine önemli düzeltmeler yapıldı: O yıldan itibaren, Hıristiyanlar Noel'den önce 40 gün boyunca oruç tuttular. Atalarımız, yazılardan çok sorumluydular ve kilisenin tüm yönergelerini takip ettiler ve ikincisi de, sürünün itaatini dikkatle izledi.

Şimdi zaman değişti ve oruç tutmak ya da değil, her kişinin kişisel bir meselesidir. Dahası, kilise bu meseleye daha sadık, sıkı çalışan ya da karmaşık hastalıklardan muzdarip insanlar için beslenme açısından hoşgörüye izin veriyor.

Birçok rahip, oruç tutmanın sadece favori lezzetlerin reddedilmesinden ibaret olmamasını, çünkü bu durumda basit bir diyete dönüşeceğini vurgulamaktadır. Bu dönemin ana anlamı tövbe etme, siz ve Tanrı'nın önünde daha iyi ve daha temiz olma çabalarıdır. Oruç duyarak, dualarda çok vakit geçirmek, İncil'i okumak, düşünmek önemlidir.

Güç Takvimi

noel günü başladığı zaman

Her bir kişi, oruç tutmayı amaçlayan, sorar: bu dönemde, kilise dogmalarını rahatsız etmemek için nasıl yemeli? Noel'in Advent'in, yemek yemeye başlamadan önce dikkatle çalışması gereken oldukça karmaşık bir yemek düzeni sağladığını belirtmek gerekir. Aynı zamanda, ana yasaklar değişmeden kalır: et, süt ve türev ürünlerden hiçbir yemek.

Beslenme kurallarını daha kolay anlayabilmek için "yalın" dönem üç aşamaya ayrılır:

  1. İlk 28 Kasım'dan başlıyor ve 19 Aralık'a kadar devam ediyor;
  2. ikincisi 20 Aralık'ta başlıyor ve 1 Ocak'ta sona eriyor;
  3. Üçüncüsü 2 Ocak'ta başlıyor ve sonu, 6 Ocak'ın sonuncusuna denk geliyor.

Bu dönemlerin her biri, Advent'in tüm kurallarına sıkı sıkıya uymak isteyen, dikkate alınması gereken kendi sınırlamalarını sağlar. Ayrıca, tüm aşamaların daha ayrıntılı bir açıklaması.

Gönderinin ilk aşaması

Noel hızlı yiyecek

Gönderinin başlangıç ​​aşaması, uyulması en kolay olanıdır, çünkü bu süre zarfında daha fazla yasaklanacak olan bir çok ürün tüketilebilir.

Bu tür hoşgörüler, tatil için hala çok zamanın olduğu ve kutlamanın yaklaşımıyla hızlı artışların ciddiyetinin olduğu gerçeğiyle açıklanabilir. Buna ek olarak, bir kişinin çok sınırlı bir menüye düz gitmesi ve bu diyete 40 gün boyunca devam etmesi zor olabilir. Çok keskin geçiş sağlığını olumsuz etkiler, bunun yanında sadece yasak ürünlerin kullanılmasını zorlar.

Dolayısıyla, 29 Kasım'dan başlayarak, tüm çarşamba ve cuma günleri yetersiz beslenme öneriyor. Bu, yenen tüm gıdaların herhangi bir ısıl işlem yapılmaması gerektiği anlamına gelir. Belirtilen günlerde, hayvansal kaynaklı maddeler olmadan yapılan meyve, sebze ve ekmek yemeklerine izin verilmektedir.

Pazartesi günleri, sıcak yemekler ekleyerek diyetinizi çeşitlendirebilirsiniz, ancak bir damla sebze veya başka bir yağ içermemelidir. Yiyecekler termal olarak işlenebilir, bu da menünün bir çift kazanda tahıllar, haşlanmış, pişmiş veya pişmiş sebzeler tarafından iyi bir şekilde tamamlanacağı anlamına gelir. Buna ek olarak, kendinizi un ürünlerine de uygulamak mümkündür, fakat aynı zamanda yalın olmalıdırlar.

Geri kalan günlerde, herhangi bir balık yiyebilir ve çeşitli şekillerde pişirebilirsiniz, çünkü yemeklere bitkisel yağ ekleyebilirsiniz. Sebze, tahıl gevrekleri ve hatta mantarlar balık lezzetleri için mükemmel bir garnitür olacaktır.

Gönderinin ikinci aşaması

2019'da Advent'in başlangıcı

Bir sonraki aşama biraz daha katı ve daha fazla kısıtlama getiriyor. Yani, çarşamba ve cuma günleri, oruç tutan insanlar, önceki dönemde olduğu gibi, kuru gıdaları gözlemlemelidir. Pazartesi günü sıcak yemekleri pişirebilirsiniz, ancak yağ ekleyemezler.

Salı ve Perşembe günleri bu kez masalarda balık olmamalı. Menüde, yağın kullanılmasına izin veren sıcak bir yemek bırakabilirsiniz. Yemekler için, aynı gevrekleri, sebzeleri, mantarları, sıcak çorbaları pişirebilir, ayrıca turtalar iyi doldurulabilir.

Hafta sonu bazı ödünç verilebilir. Bu günlerde “yasal olarak” balık yemeklerinin tadını çıkarabilirsiniz, buna ek olarak kırmızı şaraplara küçük dozlarda izin verilir.

Gönderinin üçüncü aşaması

hangi tarihten itibaren yılbaşı mesajı 2019

Gönderinin son kısmı en katı ve karmaşık. Yani, şu anda kuru beslenme günleri zaten haftada üç: pazartesi, çarşamba ve cuma günleri.

Mütevazı menüsünü salı, perşembe günleri ve hafta sonları sıcak, besleyici yemeklerle seyreltebilirsiniz. Aynı zamanda bitkisel yağ kullanımına izin verilir.

2019'un son aşaması sırasında alkol ve hatta kırmızı şarap unutulmamalıdır. Kilise, Noel öncesi güçlü içecek tüketimini kesinlikle yasaklamaktadır.

Hızlı - sonuncusu 6 Ocak - Noel Arifesi. Bu günde, sebze yağlarıyla tatlandırılmış sıcak yemeklerin pişirilmesine izin verilen bir yemek ayarlamanız gerekiyor. Buna ek olarak, geleneğe göre, masaya - sochivo özel bir muamele koymak gerekir. Fındık, kuru meyve ve bal ilave edilen tatlı haşlanmış tahıl lapasıdır.

Noel postası 2019 hangi tarihte

Noel için hazırlıkta hızlıca gidecekseniz, fast food'ların reddedilmesinin önemli olmadığını fark etmek önemlidir. Bu kez, her şeyden önce, dualara, suçların affına ve düşünceleriniz ve eylemleriniz üzerinde çalışmak gerekir. Vücudu sakinleştirmek, tövbe ve alçakgönüllülük göstermek için gereksiz olan her şeyin aklını temizlemek için diyet kısıtlamalarına ihtiyaç vardır.

Çok aktif bir yaşam tarzı sürdürürseniz ve tüm arzularla oruç tutmanın tüm kurallarına uymazsanız, kendinizi zorlamayın. Ayrıca, hastalığınız ya da sadece zayıf hissetmeniz durumunda, beslenmekten vazgeçmeyin. Yemek, sağlığınızı daha da kötüleştirmemeli ya da başka bir sorun yaratmamalıdır. Kiliseye git, iyi işler yap, başkalarını kötüye kullan. Ve Noel için ruhun daha temiz olacak.

Related news

Noel hızlı 2019 yılında başladığında image, picture
Noel hızlı 2019 yılında başladığında 42


Noel hızlı 2019 yılında başladığında 40


Noel hızlı 2019 yılında başladığında 45


Noel hızlı 2019 yılında başladığında 23


Noel hızlı 2019 yılında başladığında 71


Noel hızlı 2019 yılında başladığında 67